בס"ד

חשוב מאוד להתחיל לטפל בעין עצלה מוקדם ככל האפשר, מכיוון שהטיפול יעניק לילדכם סיכוי להחלמה מלאה. בדקו את מצב הראייה של ילדכם באופן קבוע, החל מגיל צעיר.

כך תבטיחו שבעיה של עין עצלה (אמבליופיה) תאובחן בזמן. אפשר לטפל בהצלחה בבעיה זו כדי שילדכם יירפא ממנה לחלוטין.

עין עצלה בילדים היא עניין רציני. אם לא מאבחנים אותה בשלב מוקדם, הריפוי מחייב מאמץ גדול הרבה יותר.

אחד הפתרונות: רטייה לעין

רטייה לעין היא ככל הנראה השיטה הטובה ביותר לטיפול בעין עצלה. זו שיטה בטוחה, שווה לכל כיס ואפקטיבית לטיפול בעין עצלה, ואין לה תופעות לוואי כלל. הרופא ימליץ להרכיב את הרטייה למשך פרק זמן מוגדר.

זה יכול להיות כמה שעות ביום במשך מספר שבועות או חודשים. את הרטייה מרכיבים על העין הטובה, וכך מכריחים את העין העצלה לעבוד ולתקשר עם המוח, שם מוקד הבעיה.

מרגע שהמוח מצליח לנהל תקשורת טובה עם העין ומתחיל לקלוט תמונות, הילד עולה על המסלול הנכון להחלמה. כדי לעזור לילדכם להסכים להרכיב רטייה על העין, אפשר לארגן לו אירועים מהנים כמו מסיבות פיראטים!

מומלץ גם לתת לילד משחקים ותרגילים בבית שיעזרו לו לשפר את בעיית הראייה. לדוגמה, זריקת שקיות שעועית למכלים, תפיסת שקיות שעועית, או מילוי תשבצים עם אותיות קטנות. אפילו משחקי וידאו מומלצים לפעמים.

אפשרויות נוספות לטיפול בעין עצלה

בהתאם למשך הזמן שהילד סובל מהבעיה, ייתכן שאפשר להסתפק ברטייה לעין או בטיפות עיניים. לטיפות עיניים יש לעתים תופעות לוואי מפני שמדובר בתרופה, אך הן גם מקובלות כשיטה מומלצת לטיפול בעין עצלה.

השימוש בתרגילים לחיזוק שרירי העיניים ובתרפיית ראייה מתאים למי שהבעיה אצלו נמשכת זמן רב ויתר, או עבור אלה שלא אובחנו בשלב מוקדם דיו. במקרים אלה המטופל זקוק לטיפול מעמיק יותר.

תרפיית ראייה חשובה מאוד כדי להתגבר על עין עצלה מפני שהיא משלבת היבטים רבים של הפעולה התקינה של העין. לדוגמה, היא תכלול גם תרגול ושיפור התיאום בין העיניים למוח, וכן שיפור של שרירי העיניים.

במקרה של בעיות עיניים מסוימות, השיטה הטובה והבטוחה ביותר לריפוי היא שימוש ברטייה לעין. חשוב להתייעץ תמיד ברופא העיניים כדי לקבוע אם רטייה לעין היא חלק מתכנית הטיפול.

לרכישה צפיה בסרטונים

translation missing: he.cart.item_removed_message הוספה לסל נמכר לא במלאי translation missing: he.products.product.error_message_stock translation missing: he.products.product.error_message_general translation missing: he.cart.undo חשב עלויות משלוח ...מחשב translation missing: he.cart.shipping_calculator.rates_html translation missing: he.cart.shipping_calculator.rate translation missing: he.cart.shipping_calculator.no_rates translation missing: he.cart.shipping_calculator.rate_values_html חשב עלויות משלוח translation missing: he.cart.shipping_calculator.error חשב עלויות משלוח