רטייה לעין לילדים - Tefen Medical

רטייה לעין לילדים

בעיות בראייה הינן שכיחות אצל הרבה אנשים ופרט אצל ילדים. אי טיפול בבעיות ראייה מסוימות בילדות, יוצר בעיות ראייה נוספות בעתיד שאינן ניתנות לטיפול. בעיית הראייה השכיחה ביותר הינה עין עצלה. הטיפול הפשוט לבעיה נעשה באמצעות רטייה לעין לילדים, עליה יורחב ויפורט להלן.

מהי רטייה לעין לילדים ומדוע צריך אותה?

רטייה לעין לילדים הינה למעשה פד רך ונעים שמדבקים על העין כדי לכסותה. הרטייה היא מעין תחבושת עם קצוות דביקים. הן נדבקות באמצעות דבק מיוחד (היפואלרגני), אשר אינו משאיר סימנים, לא מכאיב בעת הסרה ומותאם לילדים. נוסף על כך, הרטיות אינן גורמות לאלרגיות.
מטרתה של רטייה לעין לילדים היא טיפול בעין עצלה. בעזרת הרטייה מכסים את העין "החזקה", וכך נוכל לראות רק דרך העין "החלשה" – העין העצלה. לאחר כיסוי העין "החזקה", המוח חייב להשתמש בעין "החלשה" בכדי לפענח מידע חזותי, ובכך משפר ומחזק אותה.
רטייה לעין לילדים מומלצת עשויה מ-100 אחוזי כותנה. בנוסף, במרכזה ישנה ירעה אטומה לאור, כך שתתבצע ראיה, באמצעות העין העצלה בלבד.
היכנסו לצפייה במוצר רטייה לטיפול בעין עצלה

מהי עין עצלה?

עין עצלה (שמה הרפואי - אמבליופיה) הינה בעיית ראייה שכיחה והנפוצה ביותר בקרב ילדים. כידוע, המוח והעיניים משתפים פעולה על מנת לפענח מידע חזותי מן הסביבה. אך במקרה שאחת העיניים אינה תקינה, המוח מרבה להשתמש בעין השנייה ובכך נעשית "חזקה" יותר והעין הראשונה "נחלשת" – כלומר נעשית עין עצלה.
אז מה גורם לעין עצלה? ישנן מספר סיבות עיקריות לכך:
  • אי שיוון ביכולת העיניים – במידה וישנו הפרש גדול ביכולת הראייה של כל העין. כלומר, "המספר" של העיניים נמצא בהפרש גדול (לדוגמה- 0.5 ו- 4). בעקבות פערים אלה, יכולה להיווצר עין עצלה, בשל שימוש יתר בעין "החזקה".
  • פזילה – במצב בו העיניים לא ממקומות בצורה ישרה ואינן מתמקדות באותו אובייקט, עקב סטייה של אחת העיניים – יכולה להיווצר עין עצלה. המוח אינו משתמש בעין בעלת הסטייה ובכך "מחליש" והופך אותה לעצלה.
  • חסימת ציר ראייה – בעקבות מחלות, עיוותים או בעיות רפואיות.

איך מדביקים רטייה לעין לילדים?

יש להדביק רטייה לעין לילדים על ידי הדבקה בצורה אופקית. את הצד הצר יש לכוון לגשר האף ואת הרחב לאוזן. בעת ההדבקה נוודא שהאזור נקי ולא שומני. ישנה אפשרות להדביק את הרטייה באופן מעט חזק ודבוק יותר, על ידי הצמדת האצבעות על הרטייה בלחץ קל (אין לשפשף). חום האצבעות ימיס כדוריות דבק נוספות ויחזק את ההדבקה.
חשוב לציין, ישנם גדלים שונים לרטיות ובחירת גדול הרטייה צריכה להיעשות על פי מבנה הפנים של הילד. לדוגמה, ילדים בעלי פנים קטנות יותר, יוכלו להסתפק במידה אחת פחות מזו המומלצת לגילם.